„Dobré filmy jsou nám drahé, ale i ty špatné nás přijdou draho!“

Válečné filmy online ke shlédnutí zdarma

Moje nejlepší kamarádka Anna Franková (2021)

Moje nejlepší kamarádka Anna Franková online

Film o přátelství Anny Frankové a Hannah Goslarové, jejich životě v nacisty okupovaném Amsterdamu i tragickém shledání v koncentračním táboře.

Snow Leopard (2020)

Snow Leopard online

Spin-off válečného dramatu Snow Leopard (2010) z pohledu postavy Xu Hu. V roce 1944 Čou Wej-kuo tajně vyslal Xu Hu, člena speciálních jednotek Sněžný leopard, na japonské policejní velitelství, aby zachránil zatčeného důstojníka rozvědky sovětské Rudé armády Tian Chunga. Zachráněný Tian Chong přinesl zpravodajské informace o mapě obrany hranic armády Kantonu. Čou Wej-kuo souhlasil s tím, aby Xu Hu spolupracoval s vojenským velitelstvím na boji na severu. Na speciální jednotky Sněžného leoparda čekala pečlivě připravená smrtící past.

Zeros and Ones (2021)

Zeros and Ones online

Voják s přezdívkou J.J. (Ethan Hawke), který byl povolán do Říma, aby zabránil hrozícímu teroristickému útoku, horečně hledá zprávy o svém uvězněném bratrovi – rebelovi, který má znalosti, jež by mohly útok zmařit. V potemnělých ulicích hlavního města se vydává na několik nebezpečných schůzek, v zoufalé snaze zabránil zničení Vatikánu.

Zrazený útěk (1946)

Zrazený útěk online

Norské okupační drama z doby krátce po obsazení Norska německým wehrmachtem. Na epizodě sedmnácti mužů a jedné dívky, norských ilegálních pracovníků, ukazuje charakter norského hnutí odporu proti německým okupantům a odpor Norů proti fašismu. Skupina bojovníků se po prozrazení své tajné vysílačky rozhodne přepravit se do Anglie, aby odtud mohla pokračovat v boji za osvobození vlasti. Vše je dobře připraveno, ale jejich útěk je prozrazen, skupina je na moři zajata a dopravena zpět do Norska.

Hansan: yongeui chulhyeon (2022)

Hansan: yongeui chulhyeon online

Hansan je film pojednávací o bitvě o ostrov Hansan, která se odehrála v roce 1592 mezi flotilou japonského krále Toyotomi Hideyoshi a námořnictvem království Čoson.

Operace Mořský vlk (2022)

Operace Mořský vlk online

V posledních dnech 2. světové války se Německo zoufale snažilo porazit spojenecké mocnosti, a proto sáhlo po posledních zbývajících zbraních a vojácích. Německé námořnictvo a poslední zbývající U-Booty byly zformovány společně pro poslední misi, misi s cílem napadnout vlast Spojených států, operaci Mořský vlk. Kapitán Hans Kessler, ostřílený velitel ponorek z obou světových válek, je povolán do služby, aby jednu misi dotáhl do úspěšného konce a pomohl zvrátit průběh války.

Dara z Jasenovce (2020)

Dara z Jasenovce online

Srbské historické drama režiséra Predraga Antonijeviće pojednává o válečných zločinech a zvěrstvech, ke kterým došlo během druhé světové války v koncentračním a vyhlazovacím táboře Jasenovac. Tábor byl součástí holocaustu a genocidy Srbů, Židů a Romů v Nezávislém státě Chorvatsko a nepodléhal vedení nacistického Německa, nýbrž přímo chorvatskému fašistickému hnutí ustašovců. Po ustašovsko-německé ofenzivě na Kozaru končí místní srbské obyvatelstvo v koncentračních táborech. Mezi nimi i dvanáctiletá dívka Dara s maminkou a dvěma bratry. O osudu svého otce nic nevědí. Po hrůzách, které zažije v …

Bitva v ústí Šeldy (2020)

Bitva v ústí Šeldy online

Bitva v ústí Šeldy, jedno ze zlomových střetnutí druhé světové války, svede tragickým způsobem dohromady pilota kluzáku, nacistického vojáka a zdráhavou odbojářku.

Mor Ho! (2022)

Mor Ho! online

Film vypráví příběh devíti mužů, kteří se rozhodli přidat k povstání proti německé okupaci na podzim roku 1944 na území kolaborujícího fašistického slovenského státu. V horách na východním Slovensku prožívají ty největší hrůzy, jaké si nedovedli ani představit. Jsou však odhodláni, každý z jiných pohnutek, stát proti zlu do posledního dechu, stejně jako jejich předobraz hrdinů básně Mor Ho! Sama Chalupky. Snímek je inspirovaný několika skutečnými postavami a událostmi.

Shaped by Yemen: The Airstrike (2020)

Shaped by Yemen: The Airstrike online

Příběh sleduje osud mladého Jamala, který se musí vypořádat s těžkými životními nástrahami ve válkou rozvráceném Jemenu.