„Dobré filmy jsou nám drahé, ale i ty špatné nás přijdou draho!“

Sportovní filmy online ke shlédnutí zdarma

Baggio: Božský copánek (2021)

Baggio: Božský copánek online

Kronika dvaadvacetileté kariéry fotbalové hvězdy Roberta Baggia včetně náročného debutu a sporů s některými trenéry.

De VI olympiske vinterleker Oslo 1952 (1952)

De VI olympiske vinterleker Oslo 1952 online

Dokumentárny film režiséra Tancreda Ibsena o VI. zimných olympijských hrách, ktoré sa uskutočnili od 14. do 25. februára 1952 v nórskom hlavnom meste Oslo.

Den, kdy se zastavil sport (2021)

Den, kdy se zastavil sport online

Celovečerní dokument Den, kdy se zastavil sport vypráví příběh o neobvyklém přerušení všech sportovních událostí v březnu 2020 a o tom, následovalo. Cenou Emmy ověnčený režisér Antoine Fuqua (Jak se jmenuji: Muhammad Ali z produkce HBO) sleduje toto náhlé zastavení sportovních aktivit, důležitou roli sportovců při zvyšování kulturního povědomí o rasové nespravedlnosti během epidemie koronaviru i komplikovaný návrat sportovců na scénu v létě a na podzim. Film, který zachycuje širokou škálu názorů i zkušeností, zároveň zkoumá, jak vynucená pandemická pauza ovlivnila sportovní kariéru těchto lidí …

Komplic (2021)

Komplic online

Přidejte se k nejlepším cyklistům na světě a navštivte úžasná místa na terénní projížďce po celé zeměkouli. Vizuální pocta cyklistice.

Jan Koller: Příběh obyčejného kluka (2022)

Jan Koller: Příběh obyčejného kluka online

Příběh Jana Kollera se řadí mezi světový unikát. Spousty prestižních zahraničních serverů se mu v minulosti věnovalo a shodli se na tom, že story “Českého Honzy“ je skutečnou pohádkou, která je asi už navždy nenapodobitelná. Sympatický obr totiž celé dětství, mládí a začátek plnoletosti nastupoval za amatérské kluby na vesnické úrovni. Nejčastěji pak za Smetanovu Lhotu v Jižních Čechách. Nikdo by si tenkrát ani v tom nejodvážnějším snu nedovedl asi představit, že z kluka, který dává góly ve vísce o 300 obyvatelích, bude jednou postrach všech fotbalových obran a brankářů.

Pelé (2021)

Pelé online

Na pozadí bouřlivých dějin Brazílie se odvíjí mimořádné životní osudy talentovaného fotbalisty, ze kterého se stal národní hrdina. Dokument o legendárním Pelém.

Bitva o Kanadu (2020)

Bitva o Kanadu online

Dvoudílný dokument o účasti 7 týmů z Čech a Slovenska a 1 kanadského týmu z Nového Skotska na mistrovství světa v roce 2020. Povedlo se nám, tak nahlédnout do duše kanadského týmu z Halifaxu a vyzpovídat široký počet místních a našich respondentů. Tato reprezentace opět dosáhla skvělých výsledků. Tým žen se zlepšil o jedno místo a někteří bojovali o ten nejvzácnější kov.

XIV Olympiad: The Glory of Sport (1948)

XIV Olympiad: The Glory of Sport online

Dokumentárny film režiséra Castletona Knighta o V. zimných olympijských hrách vo švajčiarskom St. Moritzi a XIV. letných olympijských hrách v anglickom Londýne, ktoré sa uskutočnili v roku 1948.

K2: The Impossible Descent (2020)

K2: The Impossible Descent online

22. července 2018 si polský skialpinista nazul lyže ve výšce 8 611 m nad mořem, aby přepsal historii. Následuj Andrzeja Bargiela na jeho epické expedici z Polska do Pakistánu, kde jako první člověk v historii na lyžích sjel horu K2.

Tony Parker - Poslední pokus (2021)

Tony Parker - Poslední pokus online

Film o životě a kariéře Tonyho Parkera, ze kterého se díky jeho odhodlání stal pravděpodobně nejlepší francouzský basketbalista.