„Dobré filmy jsou nám drahé, ale i ty špatné nás přijdou draho!“

Hudební filmy online ke shlédnutí zdarma

Creation Stories (2021)

Creation Stories online

Hudební producent a spoluzakladatel vydavatelství Creation Records Alan McGee (Ewen Bremner), bouřlivák se zálibou ve zhýralém životě, se podílel na vytvoření britpopového soundtracku divokých devadesátek, když uvedl na scénu kapely, které určovaly tuto éru, včetně Oasis, Primal Scream a My Bloody Valentine. Film, který je orámován McGeeho drogovým výletem do Los Angeles v polovině 90. let minulého století, kde sedí u bazénu a vzpomíná s reportérkou (Suki Waterhouseovou) na svou minulost, mapuje producentovu bouřlivou životní cestu od chudého školáka z Glasgow s vytříbeným hudebním sluchem a p …

Ranařky (2021)

Ranařky online

Šestnáctiletá stydlivka, kterou štve toxická a sexistická atmosféra na střední, se nechá inspirovat bouřlivou minulostí svojí mámy a anonymně vydá školní plátek, který rozpoutá revoluci za rovnoprávnost.

Wish You (2021)

Wish You online

Kang In Soo je talentovaný zpěvák, který každý den vystupuje na veřejnosti a nahrává svá vystoupení na YouTube, kde je najde Yoon Sang Yi, který pracuje pro nahrávací společnost. Sang Yi se stane jeho velkým fanouškem a nabídne mu podepsání smlouvy pro start jeho profesionální kariéry. Nezajímá se však o hudebníka pouze pro jeho talent, ale začíná milostný příběh s překážkami a zvraty.

The Sparks Brothers (2021)

The Sparks Brothers online

Tento film je plný absurdity, protože samotná pop-music je absurdní. Není mnoho kapel, které oslaví padesát let své existence filmovou extravagancí plnou bláznivých technik a fun faktů, ale také jedinečné zkušenosti po pěti dekádách na scéně. Ron a Russell Maelovi, tedy skupina Sparks, jsou stejně nevyzpytatelní jako fascinující. Historie a názory zakladatelů art popu jsou ve filmové verzi manicky plné kulturních odkazů a archivních asociací. Praštěný film Edgara Wrighta (Baby Driver) má v hloubi podstatné sdělení a melancholii. Právem se Sparks říkává „oblíbená kapela vaší oblíbené kapely“.

Salt-N-Pepa (2021)

Salt-N-Pepa online

Příběh o tom, jak studentky Queensborough Community College Cheryl "Salt" Jamesová a Sandra "Pepa" Dentonová pronikly do světa rapu a hip-hopu poté, co nahrály píseň pro školní projekt svého kamaráda Hurbyho Azora. Salt-N-Pepa jako jedna z prvních ženských rapových skupin výrazně ovlivnila populární kulturu a svými jedinečnými texty a hudbou změnila tvář hip hopu, kterému do té doby dominovali muži. Film sleduje příběh Salt-N-Pepa od jejich školních začátků až po hvězdnou kariéru nejprodávanější ženské rapové kapely, která sbírala jeden úspěch za druhým a získala řadu ocenění včetně Grammy. Ch …

Slavná alba: Simply Red - Stars (2005)

Slavná alba: Simply Red - Stars online

Úžasné album z roku 1991, které potvrdilo status celosvětové hvězdy pro zpěváka Micka Hucknella... Album Stars po svém vydání v roce 1991 vystřelilo mezi nejprodávanější desky roku. Kapela Simply Red tak předčila třeba Michaela Jacksona, U2 nebo Dire Straits. Zpěvák a lídr kapely Mick Hucknell před nahráváním desky udělal změny v kapele a výsledkem byl nový zvuk a obrovské hity, jako například "Something Got Me Started", "Your Mirror", "For Your Babies" nebo titulní skladba "Stars". Díky exklusivním rozhovorům odhalíme, jak Mick Hucknall prosazoval své hudební vize, a kde sbíral inspiraci. Moz …

Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020)

Ariana Grande: Excuse Me, I Love You online

Ariana Grande zazpívá v rámci turné Sweetener World Tour v Londýně. Divákům pak v zákulisí ukáže, jak vypadají zkoušky a její soukromí na cestách mezi koncerty.

Emicida: AmarElo - To všechno kvůli včerejšku (2020)

Emicida: AmarElo - To všechno kvůli včerejšku online

Záběry z koncertu v městském divadle v Sao Paulu střídají pasáže, ve kterých rapper a aktivista Emicida oslavuje rozmanité kulturní dědictví černých Brazilců.

Slavná alba: Peter Gabriel - So (2012)

Slavná alba: Peter Gabriel - So online

Vznik legendárního alba osmdesátých let očima jeho tvůrců... Úžasná kariéra ve skupině Genesis, ani čtyři sólová alba nedokázala vynést britského zpěváka Petera Gabriela mezi největší hvězdy světové rockové hudby. To se mu povedlo až v roce 1986 s vydáním desky "So". Ta obsahuje hity jako "Don’t Give Up", "Big Time", "Red Rain", "In Your Eyes" nebo "Sledgehammer". Úspěchu alba navíc pomohly nově pojaté klipy, které bodovaly mezi fanoušky. Součástí dokumentu jsou exkluzivní rozhovory se samotným Peterem Gabrielem, ale také třeba koproducentem alba Danielem Lanoisem, basistou Tonym Levinem nebo …

Tripping with Nils Frahm (2020)

Tripping with Nils Frahm online

Kultovní umělec na kultovním místě. Tento koncertní film zachycuje několik fascinujících živých vystoupení slavného německého skladatele a producenta Nilse Frahma v legendárním berlínském Funkhausu. Očekávejte vzletný ambient a neoklasický klavír jednoho z nejlepších současných hudebníků.