„Dobré filmy jsou nám drahé, ale i ty špatné nás přijdou draho!“

Historické filmy online ke shlédnutí zdarma

D'Artagnanův skutečný příběh (2021)

D'Artagnanův skutečný příběh online

Kdo by neznal švarného mušketýra Alexandra Dumase. Za legendárním hrdinou se však skrývá skutečný muž... Charles de Batz de Castelmore d’Artagnan, muž, jehož životní příběh byl mnohem zajímavější, než aby sloužil jako pouhá literární předloha. Během století sužovaného četnými konflikty se stal nepostradatelným mužem hodným důvěry samotného krále Ludvíka XIV. A jelikož jej dnes spíše neprávem vnímáme jen jako Dumasova hvězdného hrdinu, ponořilo se několik nadšených historiků do polozapomenutých archivních materiálů s cílem objevit a ukázat světu, kým byl čtvrtý mušketýr doopravdy.

Bílé ptáče (2023)

Bílé ptáče online

Chlapec a jeho rodina během druhé světové války ukryjí mladou židovskou dívku ve Francii, jenž je okupována nacisty.

Hansan: yongeui chulhyeon (2022)

Hansan: yongeui chulhyeon online

Hansan je film pojednávací o bitvě o ostrov Hansan, která se odehrála v roce 1592 mezi flotilou japonského krále Toyotomi Hideyoshi a námořnictvem království Čoson.

Spencer (2021)

Spencer online

Během vánočních svátků s královskou rodinou na panství Sandringham v anglickém Norfolku se Diana Spencer (Kristen Stewart), potýkající se s duševními problémy, rozhodne ukončit své deset let trvající a dávno vychladlé manželství s princem Charlesem. Ačkoli se množí zvěsti o aférách a rozvodu, na Vánoce se musí o všem mlčet a předstírat pokoj v rodině. Je tu jídlo a pití, střelba a lov. Diana tu hru zná. Ale letos to bude úplně jinak. Film Spencer vypráví o tom, co se mohlo odehrát během těch pár osudných dní.

Nuremberg : Des images pour l'histoire (2021)

Nuremberg : Des images pour l'histoire online

Príbeh Norimberského procesu je dôsledne zadokumentovaným súdnym aktom s pohlavármi nacistického režimu Tretej ríše. Tvorcovia tohto filmu sa vydali po stopách strateného povojnového dokumentu o Norimberskom procese bratov Schulbergovcov, ktorý dokumentoval nacistické zločiny, ale bol neskôr v Spojených štátoch stiahnutý z obehu, cenzurovaný až sa úplne stratil. Dôvodom bola zmena geopolitickej situácie počas Studenej vojny.

Hannibal: Nový důkaz (2018)

Hannibal: Nový důkaz online

Hannibal, jeden z nejznámějších generálů historie, dosáhl něčeho, o čem si Římané mysleli, že není možné. S třiceti tisícovou armádou, 15 000 koni a 37 válečnými slony přešel mocné Alpy za pouhých 16 dní, aby následně podnikl útok na Řím ze severu. Po více než dva tisíce let se nikomu nepodařilo prokázat, kterou ze šesti možných cest Hannibal přes Alpy přešel - nebo jestli je vůbec přešel -, protože se nikdy nenašly fyzické důkazy jeho armády... až donedávna. Tým odborníků - objevitelů, archeologů a vědců - zcela poprvé využívá nejmodernější technologie a starodávné texty, aby znovu objevil tu …

Phayasohk phiyohkyam (2021)

Phayasohk phiyohkyam online

Študentské povstania a vojenský prevrat tvoria historické pozadie dusivej rodinnej kroniky poznačenej psychickou traumou, násilím a komplexom viny. Hroziaca skaza preniká monochromatickými zábermi pustých schátraných miest, ktoré vytvárajú strašidelné tieňové divadlo. Temný soundtrack, minimálna akcia a pomalé tempo evokujú hypnotický stav. Postavy sa zdajú byť uväznené v emocionálnej paralýze, v ktorej sa minulosť a súčasnosť spájajú do nekonečnej nočnej mory. Ale v závere pretína tieň slnko: je to znamenie či symbol potenciálnej zmeny?

Amerika: Film (2021)

Amerika: Film online

George Washington s motorovkou a masivní pivař Sam Adams v téhle parodické verzi americké války za nezávislost Britům ten jejich čajíček pořádně osladí.

Rozluštění záhady Sakkáry (2020)

Rozluštění záhady Sakkáry online

Starověký Egypt se spoustami tajemství si stále udržuje své kouzlo. Nekropole v Sakkáře se nachází zhruba 30 kilometrů od Káhiry a skrývá nejúchvatnější egyptský poklad: pyramidu faraona Pepi II. Málokdo o tom ví, protože je veřejnosti uzavřená, ale nachází se v ní nejrozsáhlejší sbírka textů ze všech v současné době známých pyramid Poprvé v posledních 90 letech otevře mezinárodní tým archeologů v Sakkáře tuto podivuhodnou hrobku a snaží se rozluštit její záhadu. Jak Egypťané stavěli pyramidy, jejichž zdi jsou pokryty hieroglyfy? Jaké příběhy vyprávějí? A jak se dá rozluštit tajemství textů, j …

Eiffel (2021)

Eiffel online

Romantické drama vypráví fiktivní příběh architekta Gustava Eiffela (Romain Duris), kterého ke stavbě kovové věže, jež ponese jeho jméno, inspiruje setkání s tajemnou ženou Adrienne (Emma Mackey).