„Dobré filmy jsou nám drahé, ale i ty špatné nás přijdou draho!“

D'Artagnanův skutečný příběh (2021)

D'Artagnanův skutečný příběh

Kdo by neznal švarného mušketýra Alexandra Dumase. Za legendárním hrdinou se však skrývá skutečný muž... Charles de Batz de Castelmore d’Artagnan, muž, jehož životní příběh byl mnohem zajímavější, než aby sloužil jako pouhá literární předloha. Během století sužovaného četnými konflikty se stal nepostradatelným mužem hodným důvěry samotného krále Ludvíka XIV. A jelikož jej dnes spíše neprávem vnímáme jen jako Dumasova hvězdného hrdinu, ponořilo se několik nadšených historiků do polozapomenutých archivních materiálů s cílem objevit a ukázat světu, kým byl čtvrtý mušketýr doopravdy.

Moje nejlepší kamarádka Anna Franková (2021)

Moje nejlepší kamarádka Anna Franková

Film o přátelství Anny Frankové a Hannah Goslarové, jejich životě v nacisty okupovaném Amsterdamu i tragickém shledání v koncentračním táboře.

Garderie nocturne (2021)

Garderie nocturne

Mama Coda žije v robotníckej štvrti mesta Bobo-Dioulasso a každý večer opatruje deti miestnych prostitútok. V noci sa mladé ženy potĺkajú temnými uličkami v centre mesta a na úsvite si svoje deti zasa vyzdvihnú. No osemdesiatročná Mama Coda vládze čoraz menej.

Miehityksen käsikirja (2021)

Miehityksen käsikirja

Čo znamená vojenská okupácia? Režisér Avi Mograbi ponúka prostredníctvom výpovedí vojakov, ktorí sa na nej podieľali, vysvetlenie, ako funguje kolonialistická okupácia a na akej logike je postavená. Na príklade izraelskej okupácie palestínskych území Západného brehu Jordánu a Pásma Gazy, ktorá trvá už 54 rokov, režisér načrtol „manuál vojenskej okupácie“.

Pleš, to chceš! (2022)

Pleš, to chceš!

Juanjo (Antonio Pagudo), Sebas (Nene) a Rayco (Tomás Aguilera) čelí stigmatu alopecie a zároveň problémům se sebevědomím ve světě, který se řídí vzhledem.

Odvrácená tvář testů osobnosti (2021)

Odvrácená tvář testů osobnosti

Temná pravda za testami osobnosti skúma históriu a rastúce nebezpečenstvo okolo zdanlivo neškodného testu osobnosti Myers-Briggs.

Zhýčkaný spratci (2021)

Zhýčkaný spratci

Tři rozmazlení sourozenci si musí začít vydělávat na živobytí. Jejich bohatý otec totiž předstírá, že o všechno přišel, aby jim dal cennou lekci.

Sbohem svobodo (2021)

Sbohem svobodo

Před dvaceti lety to bylo pět nerozlučných kamarádek ze střední školy, které si přísahaly, že nikdy nezestárnou a zůstanou navždycky spolu. Dnes se Eleonora (Antonia Liskova) živí jako životní kouč pro ženy středního věku a hlásá heslo, že vagína nemá věk. Vanessa (Chiara Francini) se i na prahu čtyřicítky stále ještě jen pokouší stát herečkou a Linda (Laura Chiatti) je fotografka. Tyhle tři jsou jediné, co se ještě vídají. Akiko (Jun Ichikawa) žije v hinduistické sektě a Chiarra se už dávno odstěhovala za velkou louži. Dnes ale přišla z Ameriky zpráva, že se vdává a svolává u této příležitost …

Creation Stories (2021)

Creation Stories

Hudební producent a spoluzakladatel vydavatelství Creation Records Alan McGee (Ewen Bremner), bouřlivák se zálibou ve zhýralém životě, se podílel na vytvoření britpopového soundtracku divokých devadesátek, když uvedl na scénu kapely, které určovaly tuto éru, včetně Oasis, Primal Scream a My Bloody Valentine. Film, který je orámován McGeeho drogovým výletem do Los Angeles v polovině 90. let minulého století, kde sedí u bazénu a vzpomíná s reportérkou (Suki Waterhouseovou) na svou minulost, mapuje producentovu bouřlivou životní cestu od chudého školáka z Glasgow s vytříbeným hudebním sluchem a p …

Podmáznuté přijímačky (2021)

Podmáznuté přijímačky

Dokument o strůjci podvodu, díky kterému se děti bohatých a slavných dostávaly na nejlepší univerzity v USA.