„Dobré filmy jsou nám drahé, ale i ty špatné nás přijdou draho!“

Drama filmy online ke shlédnutí zdarma

Vytoužené dítě (2021)

Vytoužené dítě (2021)

Touha ženy přivést na svět dítě je někdy tak silná, že nebere do úvahy žádné překážky, ani zjevné ohrožení vlastního života. Devina velmi chtěla dítě, ale dlouho to vypadalo, že zůstanou s Rickem bezdětní. Když po čase přece jen otěhotní, počáteční radost netrvá dlouho. Lékaři mají pro ni špatnou zprávu. Při vyšetření jí objevili plicní hypertenzi, která vyžaduje léčbu a případnou operaci. Obojí ale může ohrozit život dítěte a o dalším těhotenství už nemůže být řeč. Když léčbu nepodstoupí, ohrozí tím vlastní život. Devina má však jasno. Za každou cenu chce své dítě donosit.

Maličkosti (2019)

Maličkosti (2019)

„La belle indifférence“ je pojmenováním stavu, ve kterém jedinec projevuje neadekvátní lhostejnost k příznakům. Pro Onura je oním příznakem jeho pomalu se hroutící život. Nepřipouští si, že výpověď z práce může znamenat vážnou existenční krizi nejen pro něj, ale i pro jeho manželku. Ta se sice snaží být hlasem připomínajícím mu neradostnou realitu, ten ale Onur poslouchat nechce. Raději by měl kolem sebe více zeber. Druhý díl trilogie tureckého režiséra Kıvançe Sezera, jejíž první část Otcova křídla soutěžila na 51. MFF Karlovy Vary, nahlíží optikou absurdního humoru na událost tak nehumornou …

Úkryt v zoo (2017)

Úkryt v zoo (2017)

Píše se rok 1939. Antonina Żabińska (na Cenu Akademie® dvakrát nominovanᆠJessica Chastain) společně se svým manželem úspěšně provozuje v polské Varšavě zoologickou zahradu a své děti vychovává v idylickém prostředí. Jejich svět se ale obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy Polsko napadnou nacisté a do zahrady nastupuje zoolog z Říše (Daniel Brühl). Żabińští přesto riskují vše, když tajně spolupracují s odbojem a ve sklepních prostorách pod zahradou ukrývají ty, proti kterým je nacistická brutalita namířena.

Edith Piaf (2007)

Edith Piaf (2007)

Narodila se na chodníku, vyrůstala v nevěstinci, vydělávala si pouličním zpěvem... Přesto se z ní stala světoznámá hvězda první velikosti. Život Edith Piaf (vlastním jménem Edith Giovanna Gassion) byl bojem o hudbu, přežití a lásku. Její magický hlas, vášeň a přátelství s hvězdami její doby (Marlene Dietrich, Jean Cocteau, Yves Montand aj.) jí od dětství v chudobě přivedlo k obdivu celého světa. Žila vždy naplno a "ničeho nelitovala..." . Díky své neuvěřitelně silné vůli a neobyčejnému nadání se vypořádala s tragickým osudem a její sen z dětství se stal skutečností. "Jednou budu bohatá, budu s …

Minamata (2020)

Minamata (2020)

Žurnalista William Eugene Smith (Johnny Depp) žil mezi lety 1971-73 v japonském rybářském městě Minamata, kde místní obyvatelé trpěli otravou rtutí, kterou do oblasti vypouštěla chemická továrna. Fotky této zkázy od Eugena Smitha se dostaly do předních světových médií, což mimo jiné vedlo k vyplacení odškodného obětem a továrna musela učinit příslušná opatření k zastavení znečišťování životního prostředí.

Poslední semestr (2018)

Poslední semestr (2018)

Když se Richard (Johnny Depp), světem protřelý univerzitní profesor, dozví lékařskou diagnózu, která mění celý jeho dosavadní život, rozhodne se zapomenout na veškerou přetvářku i konvence, aby zbytek života prožil nevázaně a odvážně, s kousavým smyslem pro humor a nádechem bláznovství a pošetilosti. Postupně se stále více oddává všem myslitelným neřestem – alkoholu, tabáku, sexuálním požitkům a urážení těch, kteří ho štvou. S vědomím blížícího se konce ale dospívá k poznání veliké životní pravdy. Učí se smířit se všemi, kterým předtím ublížil a koho má hluboko ve svém srdci rád.

Tři kroky od sebe (2019)

Tři kroky od sebe (2019)

Stella s cystickou fibrózou se v nemocnici zamiluje do chlapce se stejnou nemocí. Stereotypní nemocniční život je nudí, proto se rozhodnou žít svůj život naplno a po svém… Stella a Will jsou teenageři, kteří trpí genetickým onemocněním známým jako cystická fibróza. Žádní dva lidé s CF se k sobě nesmí přiblížit více než na metr a půl, aby se navzájem nenakazili. Stella, která je odhodlaná se jednoho dne z nemocnice dostat, je přísná na svou léčbu a pravidelně užívá všechny prášky. Will se raději fláká a vyhýbá se svým povinnostem, čímž ji velice rozčiluje. Will, který se nakazil bakterií B. Cep …

Zápisník jedné lásky (2004)

Zápisník jedné lásky (2004)

Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane d …

The Gray Man (2022)

The Gray Man (2022)

Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě.

Černý telefon (2022)

Černý telefon (2022)

Finney Shaw je normální třináctiletý kluk, kterému změní život sadistický vrah, jenž ho unese a uvězní ve zvukotěsném sklepě, kde nemá smysl volat o pomoc. Jenže pak zazvoní na zdi visící odpojený telefon a na Finneyho začnou ze sluchátka mluvit předchozí únoscovy oběti. Ty mají jeden společný cíl – postarat se o to, aby Finneyho příběh neskončil tak tragicky jako ten jejich.